Katalyzátorové tablety

Stanovení dusíku dle Kjeldahla

Kjeltabs – katalyzátorové tablety

Katalyzátorové tablety používané při kyselé mineralizaci dle Kjeldahla na urychlení uvolnění dusíku z organických materiálů. Obsahují katalyzátor a sůl na zvýšení bodu varu (většinou síran draselný).

Tablety jsou nabízeny v celé škále různých složení a velikostí, ze kterých si vybere každý v závislosti na používané aplikaci a přístrojovém vybavení. Je třeba zvážit také bezpečnost a vliv na životní prostředí. Dříve se ve velké míře používala rtuť, ale vzhledem k jejím negativním dopadům na prostředí je dnes využívána jen výjimečně. Selenové katalyzátory poskytují velmi krátké reakční doby a jsou tak vhodné zejména pro těžko mineralizovatelné vzorky obsahující tuk nebo heterocyklické sloučeniny. Měď nebo titan mohou na druhou stranu přinášet lepší bezpečnostní profil pro Vaši laboratoř. V nabídce jsou také solné tablety zcela bez katalyzátoru.

Vlastnosti

  • Snadné, pohodlné a bezpečné použití
  • Urychlení a zkvalitnění mineralizace
  • Úspora práce a nákladů na chemikálie
  • Velmi kvalitní a spolehlivé provedení, 20 let zkušeností s výrobou
  • Více než 40 různých druhů tablet pro všechny možné metody (Se, Cu, Hg, Ti a jejich kombinace)

Nejběžnější tablety (1000 ks/balení)

Kjeltabs ST
3,5 g K2SO4
3,5 mg Se
Stále nejoblíbenější tablety používané v běžných mineralizacích. Zvláště vhodné pro mineralizační bloky (Opsis, Tecator, FOSS, Gerhardt, Büchi apod.)
Kjeltabs AUTO
1,5 g K2SO4
7,5 mg Se
Vyvinuté pro semi-mikro mineralizaci před automatickou analýzou, kde je třeba vyšší poměr selenu. Dle Mitchesona a Stowella.
Kjeltabs CK
3,5 g K2SO4
0,4 g CuSO4.5H2O
Tablety pro běžné použití v mineralizačních systémech Opsis, Tecator, FOSS, Gerhardt, Büchi a podobných. V poslední době získávají tyto tablety značnou popularitu a často nahrazují selenové katalyzátory.
Kjeltabs TCT
3,5 g K2SO4
0,105 g CuSO4.5H2O
0,105 g TiO2
Složení vyvinuto CGC pro analýzu zrnin, odpovídá požadavkům pro pivovarnictví dle Inst. of Brewing. Verze vhodná pro mineralizační bloky (Opsis, Tecator, FOSS, Gerhardt, Büchi apod.).

Nejste si jisti nebo máte zájem o jiné složení tablet? Prosím kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme vybrat nejvhodnější typ z naší široké nabídky.