Katalyzátorové tablety

Stanovení dusíku dle Kjeldahla

Kjeltabs – katalyzátorové tabletyKatalyzátorové tablety používané při kyselé mineralizaci dle Kjeldahla na urychlení uvolnění dusíku z organických materiálů. Obsahují katalyzátor a sůl na zvýšení bodu varu (většinou síran draselný).

Originální tablety Kjeltabs jsou nabízeny v celé škále různých složení a velikostí, ze kterých si vybere každý v závislosti na používané aplikaci a přístrojovém vybavení. Je třeba zvážit také bezpečnost a vliv na životní prostředí. Historicky se ve velké míře používala rtuť, která byla extrémně účinná, ovšem její toxicita ji vyřadila z běžného použití. Selenové katalyzátory poskytují velmi krátké reakční doby a jsou tak vhodné zejména pro těžko mineralizovatelné vzorky obsahující tuk nebo heterocyklické sloučeniny. Měď nebo titan mohou také přinášet lepší bezpečnostní profil pro Vaši laboratoř. V nabídce jsou také solné tablety zcela bez katalyzátoru.

Vlastnosti

  • Snadné, pohodlné a bezpečné použití
  • Urychlení a zkvalitnění mineralizace
  • Úspora práce a nákladů na chemikálie
  • Žádné odvažování sypkých materiálů, prostě jen do mineralizační tuby přihoďte tabletu
  • Velmi kvalitní a spolehlivé provedení, 30+ let zkušeností s výrobou
  • Od tradičního výrobce, který jako první přinesl katalyzátorové tablety do běžných laboratoří
  • Více než 40 různých druhů tablet pro všechny možné metody (Se, Cu, Hg, Ti a jejich kombinace)

Nejběžnější tablety (1000 ks/balení)

Kjeltabs ST
3,5 g K2SO4
3,5 mg Se
Stále nejoblíbenější tablety používané v běžných mineralizacích. Zvláště vhodné pro mineralizační bloky (Opsis, Tecator, FOSS, Gerhardt, Büchi apod.)
Kjeltabs AUTO
1,5 g K2SO4
7,5 mg Se
Vyvinuté pro semi-mikro mineralizaci před automatickou analýzou, kde je třeba vyšší poměr selenu. Dle Mitchesona a Stowella.
Kjeltabs CK
3,5 g K2SO4
0,4 g CuSO4.5H2O
Tablety pro běžné použití v mineralizačních systémech Opsis, Tecator, FOSS, Gerhardt, Büchi a podobných. V poslední době získávají tyto tablety značnou popularitu a často nahrazují selenové katalyzátory.
Kjeltabs TCT
3,5 g K2SO4
0,105 g CuSO4.5H2O
0,105 g TiO2
Složení vyvinuto CGC pro analýzu zrnin, odpovídá požadavkům pro pivovarnictví dle Inst. of Brewing. Verze vhodná pro mineralizační bloky (Opsis, Tecator, FOSS, Gerhardt, Büchi apod.).

Nejste si jisti nebo máte zájem o jiné složení tablet? Prosím kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme vybrat nejvhodnější typ z naší široké nabídky.

U základních typů Kjeltabs ST, Kjeltabs CK a Kjeltabs TCT můžeme nabídnout vzorky na vyzkoušení!