Farmaceutické analýzy

laboratorní NIR analyzátory

Farmaceutické analýzy

Analyzátory firmy Metrohm/FOSS NIRSystems pracují v blízké infračervené oblasti (NIR) v rozmezí 800 – 2100 nm. Díky modulárnímu uspořádání vynikají spektrofotometry vysokou flexibilitou použití.

Přístroje moderní řady XDS dosahují spektrálního rozlišení 0,5 nm a v závislosti na aplikaci jsou schopny pracovat v reflektančním, transmitančním, transflektančním nebo interaktančním režimu.

Měření probíhá buďto přímo v přístroji v nebo prostřednictvím měřicí sondy napojené pomocí vláknové optiky. Jejich obor využití je neobyčejně široký, od identifikace různých materiálů podle knihoven až po analýzu složení směsí.

Validace a soulad s předpisy

Všechny farmaceutické analyzátory firmy Metrohm jsou dodávány se softwarem VISION, který byl vyvinut podle PhRMA „Life Cycle Method“ a je v souladu s 21CFR Part 11. Pro podporu vývoje, údržby a dokumentace požadavků na validaci jsou všechny farmaceutické analyzátory dodávány s generátorem dokumentů AutoVAL. Aby vyhověly požadavkům USP na kvalifikaci a verifikaci NIR přístrojů, jsou všechny farmaceutické analyzátory vybaveny rutinou Instrument Performance Verification (IPV). Všechny testy jsou prováděny s pomocí NIST návazných standardů,umístěných dovzorkovacího prostoru.
Nabízíme i rozšířený program Instrument Performance Certification (IPC), který u zákazníka pololetně provádějí vyškolení a certifikovaní technici.

XDS Smart Probe Analyzer      XDS Rapid Content Analyzer     XDS Liquid Analyzer  

100% kontrola surovin

Smart Probe Analyzer byl vyvinut, aby pomohl výrobcům splnit požadavek na 100% kontrolu surovin. Ruční sonda je ovládána spouští a lze ji použít pro analýzu pevných i kapalných vzorků s pomocí výměnných nástavců. Nabízí rychlou a pohodlnou kontrolu surovin pro laboratoře kontroly kvality a výroby, na příjmu nebo v čistých prostorech.

 

 

 

 

 

 

    Kontrola kvality at-line a v laboratořiRapid Content Analyzer ( RCA ) je určen pro rutinní testování vstupních surovin a provozní QC aplikace. RCA může analyzovat pevné látky i roztoky bez porušení skleněných ampulí nebo plastových obalů. Vzorky velkých balení kapalin lze analyzovat v běžných kádinkách.

 

   

Analýza kapalinS použitím Liquid Analyzeru lze jednoduše analyzovat obsah aktivních látek a excipientů v kapalinách. Je určen pro rutinní analýzu čirých až neprůhledných kapalin. Je vybaven programovatelnou kontrolou teploty.

 

               
               
               
XDS Rapid Content Analyzer s modulem pro pevné látky           

Vývoj metodRCA s modulem na pevné látky je komplexní systém vývoje metod pro farmaceutickou laboratoř. Bez změny konfigurace přístroje lze analyzovat sypké látky, pelety, pasty, suspenze i kapaliny v reflektanci nebo transflektanci.

 

 

 

 

 

    xds_rca